Kaip atrodo dizainas Metro stiliumi?

Apie Metro vartotojo sąsają pirmą kartą išgirdau ir pamačiau Login konferencijoje.
Sąsajos filosofija man patiko, nes buvo kalbama apie polinkį į minimalizmą ir paprastumą.
Pamaniau, kad Microsoft pagaliau eina tinkama linkme.
Kadangi ši vartotojo sąsaja susilaukia vis daugiau dėmesio tarp dizainerių ir yra aprašinėjama įvairiuose įtakinguose bloguose, manau, kad pats ir man į ją įsigilinti ir aptarti.
Neseniai Metro (Metro user interface) vartotojo sąsaja pervadinta į Modern VS - vartotojo sąsają (Modern UI - user interface).
Ši sąsaja naudojama tokiuose naujuose Microsoft produktuose kaip Windows Phone 7 mobilioji operacinė sistema ir Windows 8 operacinė sistema.

Kas ta Modern VS ir kam ji naudojama?

Paprastai sakant, Modern yra nauja Microsoft kompanijos vizuali dizaino kalba.
Šios naujos koncepcijos tikslas yra pakeisti požiūrį į tai, kaip išdėstomi interneto puslapio ar operacinės sistemos elementai ir tai, kaip žmonės bendrauja su elektroniniais įrenginiais.
Kurdama Modern Microsoft rėmėsi informacijos pateikimo sistemomis, esančiomis transporto
mazguose, tokiuose kaip oro uostai ar traukinių stotys.
Transporto mazge tokiame, kaip, sakykim, oro uostas užrašams ir grafikos elementams taikomi šie reikalavimai: lengva perskaityti, lengva priimti informaciją, nėra dėmesį sukoncentruoti trukdančių elementų, švarus, aiškus ir lengvai matomas visų elemtų išdėstymas.

Asmuo turi lengvai priimti jam pateiktą informaciją, gauti aiškias veikimo instrukcijas (kad nelitų dvejonių). Patirtis turi būti maloni ir paliekanti gerą įspūdį.
Štai kaip angliškai Microsoft apibūdina Modern VS (tada ji dar vadinta “Metro”, bet svarbiausias žodis apibūdinime yra “modern”):

Metro is our design language. We call it Metro, because it’s modern and clean. It’s fast and in motion. It’s about content and typography. And it’s entirely authentic.

Nors Modern koncepcija buvo sugalvota Windows produktams, Microsoft rekomenduoja principus pritaikyti įvairuose skaitmeniniuose produktuose.
Svarbiausias Modern koncepcijos principas yra dėmesys į vartotojui skirtą turinį. Žmogus, dirbdamas su elektroniniu įrenginiu, nori arba pasiekti duomenis, arba greitai, patogiai ir
susikoncentravęs atlikti tam tikras užduotis. Vartotojo sąsaja skirta kaip tik tai padėti atlikti. Sąsaja praranda savo unikalumą, svarbiausia, kad vartotojas patogiai atliktų užduotį. Dėl šios priežasties, visi trukdantys dekoratyviniai elementai turi būti pašalinti.
Vartotojo sąsaja turi gražiai atrodyti ir palikti gerą įspūdi. Svarbiausia, kad išvaidzda neapsunkintų vartotojo patirties.
Svarbu atkreipti dėmesį į šriftus. Svarbu šrifto dydis, stilius ir kur teksto elementai išdėstyti.
Microsoft Windows phone 7 naudoja Segoe šeimos šriftus:

Kurdama šriftą Microsoft kreipė dėmesį į jo įvairių dydžių įskaitomumą ir vizualų grožį.
Kitas svarbus Modern koncepcijos elementas - dėmesys į judėjimą. Dizainas turi būti toks, kad būtų lengva suprasti, kuria kryptim judėti ir kur yra daugiau informacijos.
Dėl šios priežasties animacija tampa svarbia dizaino dalimi. Ji turi patraukti dėmesį ir patikti varotojui. Tokie elementai kaip mygtukai turi reaguoti, kai yra papspaudžaimi.
Patariama naudoti animaciją pereinant iš vieno ekrano į kitą. Animuoti perėjimai padeda užimti vartotojo dėmesį, kol kraunamas puslapis ar atidaromi tam tikri elementai.

Atsiranda įmomūs projektai, tokie kaip metroui.org.ua, siūlantys CSS skeletus tam, kad būtų paprasčiau sukurti Metro arba Modern stiliaus web dizainus.

Modern VS stiliaus dizainai:

dribbble.com/csee

mariancepa.com/sng/metro/

dribbble.com/shots/684828-Metro-Style-Form

dribbble.com/shots/730724-Portfolio

themeforest.net/

 
 

Straipsnį įkvėpė:
theverge.com
designmodo.com

Kategorija Dizainas. Išsaugoti nuoroda.

Komentuoti